Op de bovenste plank van de voorraadkast, achter de potten bonen, staat een radio verstopt. Om kwart over acht ’s avonds wordt hij voorzichtig aangezet en klinkt blikkerig maar hoopvol: “hier Radio Oranje, de stem van strijdend Nederland!”
Als er nu oorlog zou zijn, zou er dan weer zo’n zender komen? Of maakt de koning dan een podcast? In In vredesnaam gaat historicus, cabaretier en podcastmaker Tijmen Dokter, met de Tweede Wereldoorlog in z’n achterzak op zoek naar de rol van oorlog vandaag de dag.
Tijmen is een bevlogen verteller die snel heen en weer springt tussen heden en verleden, van het podium naar het front en weer terug. En helpt dat om het heden te begrijpen? Of wordt het er alleen maar een groter slagveld van?
In vredesnaam is een slimme, actuele en muzikale solovoorstelling. Want wat moeten we vandaag de dag in vredesnaam nog met een oorlog van zo lang geleden? Of is die oorlog van net zo lang geleden, dichterbij dan ooit?
Theateradviezen: Diederik van Vleuten.
Promotiefoto: Dennis Vloedmans
Scènebeelden tijdens presentatie avond: Jaap Reedijk