Mus weet als enige te ontsnappen aan de beruchte piratenbende De 5 Slangen die haar stad Zeeburgerdam heeft overvallen. Ze gaat op zoek naar kapitein Kwaadbaard, ooit lid van deze piratenbende en de enige die het tegen de brute leider durft op te nemen. Maar Kwaadbaard is niet van plan zijn zwaard weer op te pakken, tot hij van Mus belangrijk nieuws hoort…
Algauw belandt Mus in een reusachtig avontuur vol bijzondere boswezens, een spookschip en een stad van scheepswrakken. Met steun van kapitein Kwaadbaard, zijn broer Bertrand, Kromme Kareltje en De Buffel - en een flinke dosis moed - is Mus vastbesloten de piraten te verdrijven. Maar komt haar hulp wel op tijd?
De makers van De Brief voor de Koning brengen een muzikale, vindingrijke en spannende voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar, vol avontuur en humor. Met een stoer weesmeisje, een kapitein met een klein hartje, verschoppelingen, buitenbeentjes en plunderende piraten!
Gebaseerd op het boek Mus & kapitein Kwaadbaard en De 5 Slangen van Kevin Hassing.
Credits
Met: Julie Boellaard, Martijn van der Veen, Linda Wagenmakers, Kes Blans en Bo Kamphues
Oorspronkelijk script: Kiki Jaski
Regie: Benno Hoogveld
Liedteksten: Kiki Jaski en Benno Hoogveld
Muziek: Charlotte Dommershausen
Producent: Sterke Verhalen
https://sterkeverhalen.nl
Actie
Iedereen die tickets koopt voor Mus & kapitein Kwaadbaard maakt kans op een klassenbezoek van Kevin Hassing en een gesigneerde editie van het boek Mus & kapitein Kwaadbaard en De 5 Slangen voor de hele klas!
Op de website van Sterke Verhalen komt staat een deelnameformulier. In de eerste week van juni 2027 wordt de winnaar bekendgemaakt, in wiens klas Kevin Hassing nog voor de zomervakantie op bezoek komt.
Over De Brief voor de Koning:
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ - Musicalworld
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ - Ilovetheater.nl
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ - Theaterparadijs
‘Lol en energie knalt van het podium in deze geestige, fysieke musical’ – Musicalworld
‘een voorstelling die je eigenlijk niet mag missen’ – Musicalworld
‘intens, acrobatisch en vol energie’ – Theaterparadijs
‘creatief, fysiek en meeslepend’ – Theaterparadijs
‘een groot feest’ – Musicalsites
‘levendig, gelaagd en af en toe heerlijk hilarisch’ – Musicalsites
‘theatermagie ten top’ – Ilovetheater.nl
‘een ode aan avontuur en verbeelding’ – Ilovetheater.nl
‘Een meeslepende, energieke en betoverende theaterversie van een klassieker – precies zoals je het hoopt’ – Ilovetheater.nl
‘Iedereen zit op het puntje van de stoel’ – Musicalnieuws
‘Sterke Verhalen is er glansrijk in geslaagd om van De Brief voor de Koning een eigentijdse, meeslepende musical te maken’ – Musicalnieuws
Foto: Annemieke van der Togt