Opvliegers: Op Safari!, Promotiefoto van Opvliegers op Safari met de 4 dames van de cast

Opvliegers: Op Safari!

Een muzikale vriendinnencomedy

grote zaal komedie musical
donderdag 2 april
20.15 uur
bestel kaarten

Laat je meeslepen door het nieuwste avontuur van Loes, Joke, Shirley en Moniek in Opvliegers: Op Safari! Een swingende vriendinnencomedy die je meeneemt naar het adembenemende Zuid-Afrika, waar de vier hartsvriendinnen op zoek gaan naar The Big Five, maar ondertussen vooral zichzelf tegenkomen. Opvliegers: Op Safari! is een swingende vriendinnencomedy over het leven, met alle bijbehorende strubbelingen. 

Tussen de safari’s en wijnproeverijen door worden oude angsten overwonnen en nieuwe liefdes gevonden. Moniek moet leren loslaten, terwijl Shirley op geheel eigen wijze afrekent met de mannen die haar hebben teleurgesteld. Joke probeert na een alles verwoestende brand haar leven opnieuw op te bouwen, en Loes - die tot over haar oren verliefd wordt op een miljonair van 71 - leert dat liefde op latere leeftijd minstens zo ingewikkeld is als een safari bij zonsondergang. 

Met een mix van muziek, humor, herkenning en emotie laat Opvliegers: Op Safari! je lachen én soms even slikken. Het is een avond vol girlpower, onverwachte wendingen en vooral de bevestiging dat het leven – hoe grillig ook – altijd gevierd moet worden. Een voorstelling die je niet wilt missen. Het leukst samen met je vriendinnen! 
 

Credits

Producent: Rep Entertainment 
Cast: Joanne Telesford, Alexandra Alphenaar, Linda Wagenmakers en Nicole Berendsen 
Regie: Joep Onderdelinden  
Co-regie: Nick Fleuren 
Tekst: Allard Blom
Muziek: Jeroen Sleyfer 

scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari
scènefoto Opvliegers op safari

Rechtenvrij interview

Opvliegers: Op Safari - Dé vriendinnencomedy met een lach en een traan 

Interview 

Vier vriendinnen. Eén safari. En een levensfase waar nog altijd te weinig openlijk over wordt gesproken. In Opvliegers: Op Safari trekken Loes, Moniek, Joke en Shirley samen door Zuid-Afrika. Met humor, zelfspot en vriendschap als rode draad nemen ze het publiek mee langs alles wat de overgang met zich mee kan brengen. Met z’n vieren hopen ze een taboe te doorbreken – door er juist hard om te lachen.
 
Opvliegers, de overgang, toch niet iets om te lachen… 

Nicole: "Deze voorstelling gaat niet eens zozeer over de overgang. Het is een voorstelling over vriendschap. En hoe meer levenservaring, hoe dieper en eerlijker vaak de vriendschap. 

Wat ook weer hilarische taferelen oplevert." 

Alexandra:  "Juist wel! Ik kan er natuurlijk nog niet helemaal over meepraten, en het zal ook af en toe enorm vervelend en naar zijn, maar om juist nu (als je in deze fase zit) naar het theater te gaan en even te kunnen lachen en ontroerd te raken, is wel fijn. Herkenbaarheid, je niet alleen voelen en even je eigen sores vergeten, daar streven we naar met deze voorstelling.’"  

We vroegen de dames of ze zelf al last hebben van de overgang? 

Nicole:  "Ik ben 52 en zo’n twee jaar geleden merkte ik dat ik heel somber was, terwijl ik van nature heel vrolijk ben. Ik herkende mezelf niet, zag overal beren op de weg. Toen ben ik naar een hormoonkliniek gegaan. Ik dacht ik ga niet mijn leven laten vergallen omdat ik vind dat je hier op een natuurlijke manier doorheen moet. Dus ik heb nu een hormoonspray. 

Nicole’s collega Joanne kwam er rond haar 48e achter dat ze in de overgang zat, inmiddels zijn we een aantal jaar verder en heeft ze overal ‘een beetje’ last van gehad. “De afgelopen tijd ben ik een stuk emotioneler geworden. Soms kijk ik naar het nieuws en krijg ik spontaan een brok ik mijn keel als ik zie wat er in de wereld gebeurt. Dat had ik voorheen niet."  

Alexandra:  "Ik ben 44, en ik ben nog niet zo ver. Maar ik merk wel wat ‘klachten’ die bij de peri menopauze horen."  

Linda:  "Jaaa, opvliegers, lekker warm!" 


Bespreken jullie overgangsklachten met je vriendinnen? 

Joanne:  "Zeker want het is fijn om vergelijkingsmateriaal te hebben, dus met mijn vriendinnen ben ik er heel open over. Het gebeurt regelmatig dat we een gesprek onderbreken omdat een van ons het heel warm krijgt. Ook met mijn moeder kan ik er goed over praten. Ik merk dat mijn overgang lijkt op die van haar."
Nicole:  "Zeker! Ik heb zelfs een opleiding gevolgd tot hormooncoach bij Ralph Moorman. Omdat ik er alles over wilde weten. Het is een hele heftige fase voor veel vrouwen en hoe meer we onze verhalen delen, hoe meer we elkaar kunnen helpen." 

Alexandra:  "Zeker! Heel fijn om te horen dat de dingen die je ervaart, ook bij de ander speelt. 

En even te kunnen ventileren en er soms ook enorme grappen over te maken."
Linda: "We bespreken alles, dat is een vrouwendingetje, en dat is fijn." 

Hopen jullie met die openheid het taboe te doorbreken? 

Nicole:  "Ik hoop dat mensen zich gaan herkennen in de individuele struggles die deze vriendinnen doormaken in de tijd van nu. Alles kan en alles mag bijna… wat niet altijd eenvoudig is. En ik hoop vooral dat mensen even lekker kunnen lachen (misschien indirect ook een beetje om zichzelf) en met een goed gevoel naar huis gaan."  

Joanne: "Ik ervaar het taboe ook bij vrouwen onderling. Ik ben er heel open over, maar heb het idee dat sommige vrouwen net doen alsof zij nergens last van hebben. Zo pak ik gerust in het openbaar even mijn waaier als ik het ineens warm krijg. Wat ik niet zo kan waarderen, is als een vrouw dan net iets te hard zegt: ‘O, heb je een opvlieger?!’ Ik reageer dan met ‘Kind, volgens mij heb ik een dubbele!’ Om even te laten weten dat ik er geen problemen mee heb. Wat ik zelf ook zo leuk vind aan deze comedy is de manier waarop wij erover praten. In het echte leven ben je soms nog wel voorzichtig omdat je de ander niet wil beledigen. Op het toneel kun je alles zeggen en er zelfs grappen over maken. En als de herkenning dan weer gesprekken met andere vrouwen oplevert, is dat helemaal mooi"
Linda: "Het taboe is misschien het vooroordeel dat het na de overgang minder wordt, terwijl ik het een 2.0 kans vind. Daar mogen vrouwen en zeker mannen iets langer over nadenken. Het is een misschien een intimiderende verandering, dat is zeker, maar niet perse eentje die het slechter maakt."
Alexandra:  "Ik denk dat het goed is dat we deze voorstelling spelen en er veel vrouwen (maar zéker ook mannen) naar deze voorstelling komen kijken. Het zal herkenbaar zijn, maar het gaat denk ik voornamelijk ook over de verbinding en de vriendschap tussen deze groep vrouwen, die in dezelfde fase van hun leven zitten. Ieder op haar eigen spoor, met een belangrijk ding gemeen; de hechte vriendschap." 

Opvliegers van REP Entertainment was de afgelopen theaterseizoenen steeds één van de meest succesvolle reizende voorstellingen. ,,Opvliegers is een beetje Sex and the City 45+”, aldus Rick Engelkes over de kracht van de productie. ,,Het gaat over vrouwen die op een zekere leeftijd bepaalde ongemakken krijgen, maar juist volop in het leven staan. Dat bleek heel herkenbaar. Ook bevatten de voorstellingen veel zelfspot, wat ook weer heel erg kan relativeren.”

In Opvliegers:  Op Safari maken de vriendinnen Loes, Moniek, Joke en Shirley Zuid Afrika onveilig. De première is 9 februari in de Schouwburg in Amstelveen. Speellijst: www.repentertainment.nl 

De cast — Joanne Telesford, Alexandra Alphenaar, Linda Wagenmakers en Nicole Berendsen — is ijzersterk. Snelle kostuumwissels, loepzuivere zang en overtuigend spel zorgen ervoor dat geen moment inzakt.
— Ilovetheater
De komische timing tussen alle vier de dames, de aanstekelijke liedjes tussen door en het toch herkenbare moraal in het verhaal maakt dat dit een heerlijk vriendinnenavondje compleet maakt.
— Musicalsites
Een ode aan vriendschap, veerkracht en het leven vieren — ook als het tegenzit.
— Ilovetheater
Een heerlijk avondje uit voor de dames en (zoals de aankondiging stem verwees) de enkele heer in de zaal.
— Musicalsites

Andere bezoekers gaan ook naar

Nieuwsbrief inschrijven

Ontvang updates over de programmering, tips en aanbiedingen bij Theater de Stoep

Maandag t/m vrijdag: 13.30 – 17.00 uur (telefonisch van 14.30 – 17.00 uur) en een uur voor aanvang van een voorstelling voor voorstellingsgerelateerde zaken.

Maandag t/m vrijdag: 10.00 – 17.00 uur (voor kaartverkoop gerelateerde zaken, kunt u contact opnemen met onze kassa tijdens openingstijden)

Theater de Stoep 
Theaterplein 1 
3201 DH Spijkenisse

Manager Horeca en Commerciële Zaken: Anneke Doejaaren

© 2026 Theater de Stoep

Betalen is mogelijk met de volgende diensten:
iDEAL | Wero
Mastercard
Visa
Podium Cadeaukaart